În fiecare an, la final de februarie – început de martie, peste 250 de antreprenori și executivi de top, lideri din societatea civilă și peste 40 de speakeri naționali și internaționali se reunesc la Romanian Business Leaders Summit.

Evenimentul central al comunității RBL combină cunoașterea, interactivitatea, inspirația, socializarea, munca și distracția pentru a genera proiecte concrete prin care facem România o țară mai bună pentru business și astfel o țară mai bună pentru români.


Agendă

08.30 – 09.00 PRIMIREA INVITAȚILOR ȘI ÎNREGISTRARE; WELCOME COFFEE
09.00 – 09.10 WELCOME SPEECH – Grand Ballroom
09.10 – 09.40 ISTORIA ANTREPRENORIATULUI IN ROMANIA – Grand Ballroom
09.40 – 10.50 DESCHIDERE. SESIUNE PLENARA: DE UNDE VINE URMĂTOAREA CRIZĂ?- Grand Ballroom
10.50 – 11.20 PAUZĂ DE CAFEA
11.20 – 12.30 CE LECȚII DIN TRECUT DUCEM ÎN VIITOR? – Grand Ballroom
12.30 – 14.00 PAUZĂ DE PRÂNZ
14.00 – 14.45 LIVE TALKS cu ANDREEA ROȘCA – Grand Ballroom
14.45 – 15.15 PAUZĂ DE CAFEA
15.15 – 17.00 SESIUNE DE LUCRU PROIECTELE RBL – UNDE PRODUCEM SCHIMBĂRI ȘI CE IMPACT AVEM? – Grand Ballroom
17.00 – 17.30 PAUZĂ DE CAFEA
17.30 – 19.30 GALA PROFESORILOR MERITO- Constanța Ballroom
19.30 –  COCKTAIL – Grand Ballroom Salon D
08.30 – 09.00 PRIMIREA INVITAȚILOR ȘI WELCOME COFFEE
09.00 – 09.10 WRAP-UP ZIUA 1
09.10 – 10.20 SESIUNE PLENARĂ: CE AVEM DE FĂCUT PENTRU O EDUCAȚIE DE CALITATE?- Grand Ballroom
10.20 – 10.50 PAUZĂ DE CAFEA
10.50 – 12.00 CUM TRANSFORMĂ NOILE TEHNOLOGII MEDIUL DE BUSINESS?- Grand Ballroom
12.00 – 13.30 PAUZĂ PRÂNZ
13.30 – 14.15 LIVE TALKS cu ANDREEA ROȘCA – Grand Ballroom
14.15 – 14.45 PAUZĂ DE CAFEA
14.45 – 17.00 SESIUNE DE PROIECTE – IDEI CARE SCHIMBĂ ROMÂNIA – Grand Ballroom Saloane A+B+C
17.00 – 17.30 PAUZĂ DE CAFEA
17.30 – 18.30 SESIUNE DE ÎNCHIDERE RBL SUMMIT 2018 – Grand Ballroom Salon D
18.30 –  COCKTAIL – Constanța Ballroom

Participanți


VEZI TOȚI PARTICIPANȚII

VEZI TOȚI PARTICIPANȚII

VEZI TOȚI PARTICIPANȚII

VEZI TOȚI PARTICIPANȚII


Știri

Parteneri



Video

Despre Noi


Echipa RBLS

Sebastian Hubati, director executiv – sebastian.hubati@rbls.ro
Mona Gheorghe, membership manager – mona.gheorghe@rbls.ro
Iulian Rizea, project manager – Ateliere de Antreprenoriat & program mentoring manager – Mentoria – iulian.rizea@rbls.ro
Andrei Neacsu, project manager – Ateliere de Antreprenoriat, andrei.neacsu@rbls.ro
Alin Apostu, project manager – VREAU SA FIU ANTREPRENOR – alin.apostu@rbls.ro
Cosmin Chirita, project manager – Proiectul MERITO (Gala Profesorilor) – cosmin.chirita@rbls.ro
Alexandra Bădicioiu, project manager – Proiectul REPATRIOT – alexandra.badicioiu@repatriot.ro
Liliana Geru, project manager – Antreprenoresti – liliana.geru@rbls.ro
Alina Burlacu, project manager – RBL Summit 2017 – alina.burlacu@rbls.ro

Despre RBLS

Fundația Romanian Business Leaders este o organizație apolitică, neguvernamentală și non-profit care asigură o platformă de acțiune și implicare socială pentru liderii din mediul privat.

Misiunea RBLS este ca România să devină o țară mai bună pentru afacerile responsabile și, în felul acesta, pentru toți românii.

Fundația are ca simbol vizual trei draconi (stindarde dacice), care vorbesc despre rădăcini puternice, despre capacitate individuală, dar mai ales despre forța grupului.

Oamenii din comunitatea RBL trăiesc ghidați de valori comune. La bază este încrederea în România. Apoi vine altruismul, din credința că bunăstarea societății o putem obține doar dacă lucrăm împreună și ne ajutăm unii pe alții. Integritatea este filtrul de onestitate și bună-credință în RBL. În final, acțiunea este cea care concretizează toată energia și bunele noastre intenții.

AFLĂ MAI MULTE

Contact

icon.phone+40 21 794 14 98

icon.e-mailcontact@rbls.ro

icon.locationCalea Dorobanților nr.42, et.3, ap.5, sector 1, Bucuresti

icon.webwww.rbls.ro


Bilete

CONTACT

Trimite întrebarea ta către Romanian Business Leaders prin intermediul acestui formular:

Trimitere

All rights reserved ©RBLS 2017. Site realizat de IN MOTION MEDIA

Log in with your credentials

Forgot your details?