În fiecare an, la final de februarie – început de martie, peste 250 de antreprenori și executivi de top, lideri din societatea civilă și peste 40 de speakeri naționali și internaționali se reunesc la Romanian Business Leaders Summit.

Evenimentul central al comunității RBL combină cunoașterea, interactivitatea, inspirația, socializarea, munca și distracția pentru a genera proiecte concrete prin care facem România o țară mai bună pentru business și astfel o țară mai bună pentru români.


Agendă

08.30 – 09.00 Înregistrare și welcome coffee
09.00 – 09.15 Welcoming speech
09.00 – 10.30 Sesiunea de deschidere: Temele majore ale anului, subiecte care ne vor face agenda în 2017
10.30 – 10.45 Pauză de cafea
10.45 – 12.00 Sesiune plenară în paralel. Sesiunea 1: Reinventarea antreprenoriatului într-o lume în schimbare
10.45 – 12.00 Sesiune plenară în paralel. Sesiunea 2: Digitalizarea guvernării și implicațiile pentru mediul de business
12.00 – 12.15 Pauză de cafea
12.15 – 13.30 Sesiune plenară: Costurile măsurilor ad-hoc pentru mediul de business
13.30 – 15.00 Prânz
15.00 – 17.00 Sesiuni plenară: Care capital românesc?
17.00 – 17.15 Pauză de cafea
17.15 – 18.00 Sesiuni plenară interactivă: Alianța între generații. Puterea lui împreună
18.00 – 19.30 Gala profesorilor MERITO
19.30 Cocktail
08.30 – 09.00 Primirea invitaților și welcome coffee
09.00 – 10.15 Sesiune plenară: Rolul educației în a genera o creștere economică sustenabilă
10.15 – 10.30 Pauză de cafea
10.30 – 11.45 Sesiune plenară în paralel. Sesiunea 1: Resursa umană: avantaj competitiv sau frână pentru dezvoltarea României?
10.30 – 11.45 Sesiune plenară în paralel. Sesiunea 2: Transformare digitală pentru creștere exponețială
11.45 – 12.00 Pauză de cafea
12.00 – 13.15 Sesiune plenară în paralel. Sesiunea 1: REPATRIOT
12.00 – 13.15 Sesiune plenară în paralel. Sesiunea 2: Antreprenorești – Renașterea satului românesc
13.15 – 14.45 Prânz
14.45 – 16.15 Sesiuni de lucru pentru proiecte noi
14.30 – 16.15 Sesiune de lucru cu Eric A. Hanushek
16.15 – 16.30 Pauză de cafea
16.30 – 18.00 Sesiune de lucru pentru proiecte noi
16.30 – 18.00 Sesiune de lucru cu profesorii MERITO
18.00 – 18.15 Pauză de cafea
18.15 – 19.00 Decernarea premiile RBL „Leave a Mark”
19.00 Cocktail

Participanți


VEZI TOȚI PARTICIPANȚII

VEZI TOȚI PARTICIPANȚII

VEZI TOȚI PARTICIPANȚII

VEZI TOȚI PARTICIPANȚII

VEZI TOȚI PARTICIPANȚII


Știri

Parteneri



Video

Despre Noi


Echipa RBLS

Sebastian Hubati, director executiv – sebastian.hubati@rbls.ro
Mona Gheorghe, membership manager – mona.gheorghe@rbls.ro
Iulian Rizea, project manager – Ateliere de Antreprenoriat & program mentoring manager – Mentoria – iulian.rizea@rbls.ro
Andrei Neacsu, project manager – Ateliere de Antreprenoriat, andrei.neacsu@rbls.ro
Alin Apostu, project manager – VREAU SA FIU ANTREPRENOR – alin.apostu@rbls.ro
Cosmin Chirita, project manager – Proiectul MERITO (Gala Profesorilor) – cosmin.chirita@rbls.ro
Violeta Cenusa, director executiv – Proiectul REPATRIOT – violeta.cenusa@repatriot.ro
Liliana Geru, project manager – Antreprenoresti – liliana.geru@rbls.ro
Alina Burlacu, project manager – RBL Summit 2017 – alina.burlacu@rbls.ro
Adina Saniuta, Coordonator Comunicare  adina.saniuta@rbls.ro 

Despre RBLS

Fundația Romanian Business Leaders este o organizație apolitică, neguvernamentală și non-profit care asigură o platformă de acțiune și implicare socială pentru liderii din mediul privat.

Misiunea RBLS este ca România să devină o țară mai bună pentru afacerile responsabile și, în felul acesta, pentru toți românii.

Fundația are ca simbol vizual trei draconi (stindarde dacice), care vorbesc despre rădăcini puternice, despre capacitate individuală, dar mai ales despre forța grupului.

Oamenii din comunitatea RBL trăiesc ghidați de valori comune. La bază este încrederea în România. Apoi vine altruismul, din credința că bunăstarea societății o putem obține doar dacă lucrăm împreună și ne ajutăm unii pe alții. Integritatea este filtrul de onestitate și bună-credință în RBL. În final, acțiunea este cea care concretizează toată energia și bunele noastre intenții.

AFLĂ MAI MULTE

Contact

icon.phone+40 21 794 14 98

icon.e-mailcontact@rbls.ro

icon.locationCalea Dorobanților nr.42, et.3, ap.5, sector 1, Bucuresti

icon.webwww.rbls.ro


Bilete

CONTACT

Trimite întrebarea ta către Romanian Business Leaders prin intermediul acestui formular:

Trimitere

All rights reserved ©RBLS 2017.
Site realizat de IN MOTION MEDIA

Log in with your credentials

Forgot your details?